Jūsų pirkinių krepšelis tuščias
Apteka internetowa POD GRYFEM
13,60 zł įskaitant mokesčius
12,59 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol Hasco syrop truskawkowy 120 mg/5ml 150 g

Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 150 g
products.typeofprodukt: Lek OTC

Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci. Smak truskawkowy. 

Wskazaniem do stosowania leku są gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Ponadto lek stosuje się u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. 

Sposób użycia: Lek stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.  Przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza. 

Wiek (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Dawka Dobowa
od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) 2,5 ml (60 mg) 10 ml (240 mg)
od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) 4 ml (96 mg)  16 ml (384 mg)
 od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) 5 ml (120 mg)  20 ml (480 mg) 
od 1do 2 lat (do 10,5 kg)   6,5 ml (156 mg)  26 ml (624 mg) 
 od 2 do 3 lat (do 13 kg)   8 ml (192 mg)  32 ml (768 mg) 
od 4 do 5 lat (do 18,5 kg) 12 ml (288 mg) 48 ml (1152 mg) 
od 6 do 8 lat (do 24 kg)   15 ml (360 mg)  60 ml (1440 mg) 
od 9 do 10 lat (do 32 kg)   20 ml (480 mg)  80 ml (1920 mg) 
od 11 do 12 lat (do 45,6 kg)  28,5 ml (684 mg)  114 ml (2736 mg) 

Sklad: Paracetamol 120 mg, sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Przeciwskazania: Nie stosować leku Paracetamol Hasco jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub wirusowym zapaleniem wątroby; u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek; w chorobie alkoholowej. 

Działania niepożądane: Skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza); nudności, wymioty, biegunka.